Ogłoszenie

Zwiń
No announcement yet.

WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

Zwiń
X
 
  • Filtr
  • Czas
  • Pokaż
Wyczyść wszystko
new posts

  • WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

    :szeroki_usmiech :diabelski_usmiech

  • #2
    WAKACJE - WŁOCHY - Riwiera Adriatycka i nie tylko - relacje.

    Czy ktoś z Forumowiczów był na wakacjach w Caorle lub w rejeonie Wenecji ?
    Link

    Planowana trasa przejazdu jakieś 1200km przez Niemcy, Austrię do Włoch. Raczej przez góry i Czechy nie chcę się pchać.

    Wdzięczny będę za wszelkie informacje.
    Na forum doszukałem się Forum - Octavia Club Polska i Link
    Załączone pliki
    PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

    Komentarz


    • #3
      PAOLO ESCO, byłem i to parę razy na kempingu San Frnacesco w Caorle (358 str. w podanym przez ciebie linku).
      Co prawda było to dobrych parenascie lat temu ale wiele pamiętam
      Jeździłem przez Czechy do Mikolov/Draisenhoffen, a potem przez Austrię (Wiedeń-Graz-Klagenfurt-Vilach) i Włochy (Udine-Caorle).
      Miejsce super (zwłaszcza camping San-Francesco !! Takiego kempingu jak ten nigdy w swoim życiu nie widziałem !! Sklepy, restauracje tematyczne (było ich chyba z 7), 5 basenów, kościół, zakłady fryzjerskie, boiska do nogi, sietki, kosza, tenisa (wszystko oświetlone) i piękna plaża. A to wszystko w połowie lat 90-tych.
      samo Caorle to malutka mieścina gdize nie ma nic do roboty, ale niedaleko jest do Padwy i Venecji
      Czarny Elegance

      Komentarz


      • #4
        PAOLO ESCO, te ceny średnio 600zł / noc od osoby?? :shock:
        Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

        Komentarz


        • #5
          Zamieszczone przez Big
          byłem i to parę razy na kempingu San Frnacesco w Caorle
          Ja jadę od 20 czerwca :P do Laguna Village do Caorle - mam już rezerwację bo dużo Polaków tam się wybiera w okresie czerwca/lipca i miejsc szybko ubywa.

          Zamieszczone przez AdamB
          średnio 600zł / noc od osoby??
          nie, domek kosztuje od 200 do 600 zł
          PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

          Komentarz


          • #6
            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
            AdamB napisał/a:
            średnio 600zł / noc od osoby??
            nie, domek kosztuje od 200 do 600 zł
            To już lepiej.
            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

            Komentarz


            • #7
              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
              Ja jadę od 20 czerwca do Laguna Village do Caorle
              Fajne miejsce. Na pewno będziesz zadowolony. Standard włoskich kempingów jest podobno najlepszy w Europie i ja to potwierdzam, bo nawet kempingi na Lazurowym Wybżerzu Francji nie mogą się równac z tymi we Włoszech.
              Czarny Elegance

              Komentarz


              • #8
                :szeroki_usmiech mam nadzieję ,że będzie fajnie bo przejechać te 1200 km i być nie zadowolonym to mi się średnio usmiecha. Narazie jadę tylko sam na 1 samochód ale może ktoś jeszcze dołączy. Niemieckie autostrady to pikuś chyba ale po Austrii i Włoszech nie jeździłem i nie wiem czego się spodziewać. No i w Austrii i Włoszech chyba winety są potrzebne, autostrady płatne.
                PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                Komentarz


                • #9
                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  Niemieckie autostrady to pikuś chyba ale po Austrii i Włoszech nie jeździłem i nie wiem czego się spodziewać
                  Zarówno włoskie jak i Austryjackie autostrady sa świetnie utrzymane i oznakowane. Nie musisz sie niczym matrić. Bardzo dobrze sie po nich jeździ.
                  Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                  No i w Austrii i Włoszech chyba winety są potrzebne, autostrady płatne.
                  W Austrii są winiety. We Włoszech opłaty są pobierane na bramkach za przejechany odcinek (podobnie jak w Polsce).
                  Czarny Elegance

                  Komentarz


                  • #10
                    PAOLO ESCO, w Austrii masz 10 dniowe po około 8euro i dwumiesięczne po około 20 euro.

                    Zamieszczone przez Big
                    Zarówno włoskie jak i Austryjackie autostrady sa światnie utrzymane i oznakowane.
                    Bez przesady są wstanie nie lepszym niż nasze autostrady . :wink:
                    Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                    Komentarz


                    • #11
                      Zamieszczone przez AdamB
                      Bez przesady są wstanie nie lepszym niż nasze autostrady .
                      No nie powiedziałbym Oznakowanie jest na duuuuuużo wyższym poziomie niż na polskich autostradach.
                      Czarny Elegance

                      Komentarz


                      • #12
                        Big płaciłeś kartą czy gotówką w euro? Duże te opłaty czy porównywalne z PL?
                        Zamieszczone przez AdamB
                        w Austrii masz 10 dniowe po około 8euro i dwumiesięczne po około 20 euro
                        no chyba będe musiał tą za 20 euro wykupić + dotego jakaś opłata za przejazd przez tunel (bo chyba tak wypada po trasie). :roll:

                        Przeraża mnie jedynie ta "jazda Włochów" - byłem wcześniej we Włoszech (autokarem) w Rzymie i Cassercie więc widziałem jak jeżdżą :shock:
                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                        Komentarz


                        • #13
                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Big płaciłeś kartą czy gotówką w euro? Duże te opłaty czy porównywalne z PL?
                          Gotówką, ale w czasach kiedy ja tam jeździłem to o Euro jeszcze nikt nie myslał (połowa lat 90-tych). Nie wiem jak teraz ale wtedy nie były to jakieś duze opłaty. Pamiętam że winieta 10 dniowa w Austrii wychodziła w przeliczeniu ok. 50 zł.

                          [ Dodano: Sro 15 Lut, 12 10:24 ]
                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                          Przeraża mnie jedynie ta "jazda Włochów" - byłem wcześniej we Włoszech (autokarem) w Rzymie i Cassercie więc widziałem jak jeżdżą
                          Powiem ci że mi po Włoszech sie baaardzo dobrze jeździło, nawet lepiej niz po Austrii.
                          Włosi jeźdżą podobnie do polaków, czyli dość szybko i ostro i to mi tam odpowiadało
                          Pamietam, że jak ja jeźdizłem do Włoch, lub przez nie, to na rondach obowiązywała zasada klasycznego ronda. Czyli pojazd wjeżdżajacy na rondo miał pierwszenstwo przed tym który już znajdował się w ruchu okrężnym. Nie wiem jak jest teraz. Może przed rondami poustawiali już znaki "Ustąp pierwszenstwa przejazdu".
                          Czarny Elegance

                          Komentarz


                          • #14
                            Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                            no chyba będe musiał tą za 20 euro wykupić + dotego jakaś opłata za przejazd przez tunel (bo chyba tak wypada po trasie). :roll:
                            Nie koniecznie, możesz 2x po 10 dni. :wink: na czas przejazdu.
                            Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                            Komentarz


                            • #15
                              Zamieszczone przez AdamB
                              2x po 10 dni.
                              aaaa no tak :szeroki_usmiech heh o tym nie pomyślałem.
                              PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                              Komentarz


                              • #16
                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                płaciłeś kartą czy gotówką w euro?
                                na opłaty drogowe np. tunele lepiej zostaw sobie trochę gotówki bo mi w zeszłym roku na przełęczy Brenner nie przyjęło żadnej karty i potem musiałem się bujać z przelewem międzynarodowym :evil:
                                Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                Przeraża mnie jedynie ta "jazda Włochów"
                                Do Rzymu to fakt, żal mi byłoby pchać moją Octe, ale tam na wybrzeżu to nie ma się czym martwić. Już Ci zazdroszczę i życzę miłego wypoczynku

                                Komentarz


                                • #17
                                  Zamieszczone przez Aras
                                  na opłaty drogowe np. tunele lepiej zostaw sobie trochę gotówki
                                  tz ile taka opłata +- wynosi? Jechałeć do Włoch? Którą drogą? Tak jak ja chcę czy jechałeś na Monachium - Salzburg - Villach -Udine? Czy Monachium - Lienz?
                                  Drogie są te autostrady we Włoszech? W jakim rejonie Włoch byłeś?
                                  PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                  Komentarz


                                  • #18
                                    W zeszłym roku byłem w Hiszpani - więc Włochy tylko tranzytem. Autostrady omijałem, jedyny odcinek to od okolic Verony do Brennero (granica z Austrią) kosztował 18,1 E. Przejazd przez przełęcz Brenner 8E po włoskiej stronie i chyba tyle samo po austriackiej. Parę lat temu jechałem z Zell am See nad jezioro Garda i coś mi się kojarzy że po drodze był tunel i kosztował coś koło 20 ojro.
                                    Spróbuj poszperać tu: autostrade.it
                                    Ja mam bliżej jechać na Wiedeń, Graz i potem Udine i to jest ok 1000km.

                                    Komentarz


                                    • #19
                                      PAOLO ESCO, w Austrii dodatkowo opłata za (Katschberg tunel/Tauern tunel) - 9,5 euro.
                                      MARCIN
                                      Mój szkodnik

                                      Komentarz


                                      • #20
                                        Zamieszczone przez Aras
                                        odcinek to od okolic Verony do Brennero (granica z Austrią) kosztował 18,1 E. Przejazd przez przełęcz Brenner 8E po włoskiej stronie i chyba tyle samo po austriackiej.
                                        czyli to mnie interesuje właśnie.

                                        Zamieszczone przez bzyq_74
                                        w Austrii dodatkowo opłata za (Katschberg tunel/Tauern tunel) - 9,5 euro.
                                        to jakaś kolejna opłata? Bo wiem,że pod drodze własnie ma być tunel płatny.

                                        Tak na marginesie - dziękuję wszystkim za informacje. Nie jechałem jeszcze nigdy sam do Włoch więc wypytuję
                                        PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                        Komentarz


                                        • #21
                                          Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                          Zamieszczone przez bzyq_74
                                          w Austrii dodatkowo opłata za (Katschberg tunel/Tauern tunel) - 9,5 euro.
                                          to jakaś kolejna opłata? Bo wiem,że pod drodze własnie ma być tunel płatny.
                                          To właśnie ten jedyny płatny tunel, oprócz winiety oczywiście
                                          MARCIN
                                          Mój szkodnik

                                          Komentarz


                                          • #22
                                            taaaa Tunel 9,5 + winieta 8 + 18 włoskie autostrady... czyli luzem z 80 Euro na same opłaty wypada mieć :cry:
                                            PW - OFF. Nie mam czasu na odpisywanie... sorryyyy

                                            Komentarz


                                            • #23
                                              Zamieszczone przez PAOLO ESCO
                                              taaaa Tunel 9,5 + winieta 8 + 18 włoskie autostrady... czyli luzem z 80 Euro na same opłaty wypada mieć
                                              Maruda, wygania Cię ktoś do tych Włoch ?? :wink:

                                              Komentarz


                                              • #24
                                                PAOLO ESCO, gdbyś jechał Wieden-Graz-Kalgenfurt- Villach-Udine-Caorle to tu nie masz żadnych płatnych tuneli. Płacisz tylko za przejazd autostradami. Tyle że musiałbyś też jechać przez Czechy, a nie przez Niemcy.
                                                Czarny Elegance

                                                Komentarz


                                                • #25
                                                  Zamieszczone przez Big
                                                  Tyle że musiałbyś też jechać przez Czechy, a nie przez Niemcy.
                                                  A czemu PAOLO ESCO, się tak tych Czech boisz, że chcesz nadrabiać przez DE.???
                                                  Octavia IV 2.0 TSI DSG 4x4 STYLE - DYNAMIC

                                                  Komentarz

                                                  POWRÓT NA GÓRĘ
                                                  Pracuję...
                                                  X